קניית דחפים: מדוע אנו עושים זאת ואיך לעצור

בואו נהיה כנים כאן: קניית דחפים זה סוג של כיף – לפחות כרגע. אתה נכנס למטרה לחיתולים ולפני שאתה יודע את זה. . . בּוּם. העגלה שלך מלאה בכריות הזריקה המדהימות של צ'יפ וג'ואנה.

 

אופס.

 

זה ממש נורמלי באמת. אמריקאים מוציאים באופן אימפולסיבי 183 דולר בממוצע מדי חודש. זה בסביבות 6 דולר ליום, שלא ממש כואב, נכון? אבל זה למעשה מסתכם בתוספת 2,196 דולר שמוציאים מדי שנה. אאוץ!

 

אבל רק תחשוב – אם היית משקיע 183 דולר כל חודש, לאחר 10 שנים, בשיעור תשואה של 11%, היית מעל 39,000 $! שום דבר כמו הקסם של ריבית דריבית לשים את הדברים בפרספקטיבה.

 

מהי קניית דחף?

קניית דחף היא בכל עת שתרכשו משהו שלא תכננתם.

 

זה יכול להיות קטן כמו לתפוס בר ממתקים בקו הקופה שלא היה ברשימת המכולת שלך או גדול כמו להיכנס לסוכנות רכב "רק כדי לגלוש" ולצאת עם רכב שטח חדש לגמרי. אם זה לא מתוכנן בתקציב שלך מבעוד מועד, זה דחף.

 

כמעט כולנו נפלנו על ההתרגשות הזמנית של קניית דחפים. למעשה, כמעט 90% מהאמריקאים אומרים שהם עשו את זה! 2 ובואו נהיה אמיתיים – 10% האחרים כנראה נמצאים בהכחשה.

 

עכשיו, לכל הגברים שקוראים את זה, אני יכול לראות אותך מהנהן יחד, חושב, אשתי עושה את זה כל הזמן! אבל תחזיק את הסוסים שלך. מחקר אחד מראה שגברים באמת יבזבזו יותר מנשים בעת רכישת דחף

 

מדוע אנו נאבקים בקניית דחפים?

האם אתה תוהה אי פעם איך קנייה של דחפים משיגה אותך? יש שלוש סיבות עיקריות שאני רואה מדוע אנשים דחפים קונים. הם:

 

הרגשות שלנו

ניסיון העבר שלנו

אנחנו חושבים שאנחנו מקבלים עסקה טובה

 

אנו קונים דחף בגלל רגשות.

הרגשות ממלאים חלק עצום במה שאנחנו קונים. הכספים האישיים שלנו הם בדיוק זה – אישי. לכן, הגיוני שכשמשהו קורה איתנו באופן אישי, זה מופיע גם בהרגלי הכסף שלנו.

 

כשיש לך יום קשה, האם טיפול קמעונאי קטן נשמע כמו התרופה? אולי זה שום דבר קיצוני. אולי זה פשוט תופס כובע בייסבול חדש או זוג עגילים חדש. אתה אומר לעצמך שזה לא עניין גדול – אתה רק רוצה להשיג משהו נחמד כדי להרגיש טוב יותר.

 

המתן!

 

קבלת החלטות על בסיס רגש טהור היא דרך בטוחה לתת לקניית דחפים להשתלט. ומשווקים ערמומיים יודעים זאת. הם ישחקו על הרגשות שלך עם המודעות שלהם, בתקווה שזה יפגע בעצב שגורם לך לקנות.

 

אנו קונים דחף בגלל העבר שלנו.

אם קניית דחפים והוצאה יתרה מהווים בעיה עבורך, יכול להיות שמעולם לא לימדו אותך כיצד לטפל בכסף בצורה טובה. על פי סקר שנערך בשנת 2019, "הדרך בה [הוריהם] טיפלו בכסף" ו"מצב משק הבית שלהם [כאשר] גדלו "היו שתי הסיבות המובילות שאנשים מסרו מדוע הם מטפלים בכסף כפי שהם נוהגים .4

 

מחשבה על אופן הטיפול בכסף במשק הבית בו גדלת תעזור לך להבין את הבסיס לאמונותיך לגבי כסף. אם אתם נשואים, זה יכול גם לעזור לכם להגיע לשורש הוויכוחים הכספיים שיש לכם ולבן הזוג שלכם. הניסיון שלהם היה כנראה שונה לחלוטין משלך, מה שאומר שאתם באים על זה משתי נקודות מבט שונות.

 

אם אתה רוצה לעשות עוד חפירות כאן, עיין בספרי החדש: דע את עצמך, דע את הכסף שלך.

 

אנו קונים דחף כשאנו מאמינים שמדובר בעסקה.

אני לגמרי מקבל את זה כי אני אוהב מכירה טובה. כלומר, מי רוצה לשלם מחיר מלא על משהו כשאתה יכול לקבל קוד קופון IHERB? או גרוע יותר . . . משלוח וטיפול? תודה, אמזון פריים, שגרמת לכל דבר אחר מלבד משלוח חינם של יומיים להרגיש כמו פשע.

 

על פי סקר שנערך על ידי SlickDeals, יותר ממחצית הקונים דחפים לקנות בגלל מכירה .5 אבל אתם, זוהי טקטיקה שיווקית מוחלטת. כאשר אתה חושב שאתה מקבל עסקה או "משלוח חינם", סביר להניח שתלחץ על ההדק על הרכישה – וזה בדיוק מה שהם רוצים שתעשה. אני מצטער, אבל זו האמת. הייתי מהמר על הונו של ג'ף בזוס.