הפיכת תכשיטים "ישנים" ל"חדשים"

לכולנו יש כמה תכשיטים ישנים שאנחנו פשוט לא אוהבים, אבל האם אתם מוכנים ליצור תכשיטים חדשים מהתכשיטים הישנים שלכם? אולי זו הייתה מתנה, או תכשיט שקיבלתם בירושה, או אולי סתם משהו שרכשתם לפני שנים. זה לא אומר שהתכשיטים שלכם צריכים לשבת ולאגור אבק. אתם יכולים להפוך את התכשיטים "הישנים" שלכם למשהו "חדש" ושיהיה לכם משהו שאתם אוהבים לענוד.

 

כשסבתא שלי נפטרה, היא השאירה לאמא שלי תכשיט שפשוט לא היה הטעם שלה. הוא הכיל הרבה יהלומים גדולים. ואמא שלי, החליטה להפוך את התכשיט להרבה תכשיטים קטנים יותר כדי שכל המשפחה שלנו תוכל ליהנות ממנו. היא יצרה תכשיט שלדעתה כל אחד מאיתנו ייהנה לענוד – במקום לשמור תכשיט גדול במגירה ולא לענוד אותו. עכשיו יש לי טבעת שנראית כמו פרפר (סבתא שלי תמיד התייחסה אליי כ"פרפר הקטן" שלה) והיא נעשתה מאבנים שהיו בתכשיט שהשאירה לאמי. אני כל כך אסירת תודה שאמי החליטה לשתף אותו ולתת לכולנו "חתיכה" מסבתא שלי. תכשיטים יכולים לרוב להחזיק משמעות או חיבור אישי לבעלים, לכן כדאי לזכור את המחשבות של מי שנותן אותם אם אתם חושבים לעצב יצירה מחדש.

 

חמותי החליטה לאחרונה גם לחדש כמה תכשיטים שהשאירה לה סבתו של בעלי. היה לה תכשיט המיוצר לכל הנשים במשפחה. היא נתנה לי זוג עגילים יפה ולבת שלי בת 10 שרשרת פנינים. שתינו אוהבות אותם וזה הופך את המתנה למיוחדת עוד יותר בגלל שהיא גם סנטימנטלית.

 

אם יש לכם תכשיט כזה בבית, זו דרך נהדרת לשמור על האבנים הסנטימנטליות ולשחזר אותן למשהו עדכני יותר או יותר בסגנון שלכם. אתם יכולים להפוך תליון לטבעת. אפשר לקחת את היהלומים מהצמיד ולהפוך אותם לעגילי יהלום. אתם יכולים לעשות מטבעת שרשרת. האפשרויות הן אינסופיות, באמת. עם קצת יצירתיות וסבלנות, אתם יכולים לקבל משהו שהוא בדיוק מה שאתם רוצים.

 

לא צריך להחביא את כל התכשיטים "הישנים". יש לי חברים רבים שהתארסו כשהיו צעירים יותר (ואולי לא היה להם כסף או לא ידעו מה הם באמת רוצים) ועכשיו רוצים לקחת את טבעת האירוסין ולהפוך אותה לטבעת אירוסין יוקרתית. זו יכולה להיות מתנה לחגיגות הנישואין אחרי 10, 15 או 20 שנה. אולי הם רק ירצו לעדכן את הסגנון קצת. טבעת יהלום ממש לא יוצאת מהאופנה, אבל אולי הסגנון האישי שלכם השתנה עם השנים. אנשים רבים לא מבינים שהם יכולים ליצור תכשיטים מודרניים מתוך משהו קצת יותר מיושן.

 

אם יש לכם תכשיטים שרק יושבים בבית ואתם לא עונדים אותם, שקלו להעניק להם חיים חדשים. נשמח לעזור לכם ליצור את העיצוב שעליו חלמתם.