טיפול בשלפוחית ​​שתן רגיזה באמצעות תרופות או הזרקות

האם אתם חיים עם תסמינים של שלפוחית שתן רגיזה? יש לכם צורך דחוף ותכוף ללכת לשירותים? אם כן, אתם לא לבד. כמעט 33 מיליון אמריקאים חיים עם שלפוחית ​רגיזה. ולמרות שזה אולי לא נראה כמו עניין גדול עבור אנשים מסוימים, לאלה שחיים עם המצב זה יכול להיות מתסכל ומביך – במיוחד כאשר תסמינים אלה גורמים לתאונות מביכות.

 

כדי להקל על תסמיני של שלפוחית שתן רגיזה, אתם יכולים לנסות דברים פשוטים כמו לשנות את הדיאטה שלכם ולהוסיף סוגים שונים של פעילות גופנית, אך אם אינכם רואים שיפורים בשלבים אלה, תרופות עשויות להיות אפשרות טובה עבורכם.

כיצד פועל הטיפול התרופתי בשלפוחית שתן רגיזה

שלפוחית ​​שתן רגיזה נגרמת כאשר שרירי השלפוחית ​​מתכווצים באופן לא רצוני. זה גורם לכם להרגיש שאתם צריכים ללכת לשירותים, גם אם רק הלכת לשם, ולעיתים יכול אפילו לגרום לדליפה אם אינכם מצליחים ללכת בזמן. ישנם מספר סוגים שונים של תרופות לטיפול בשלפוחית ​​רגיזה.

 

תרופות אנטיכולינרגיות פועלות על ידי חסימת האות לשלפוחית ​​השתן הגורם להתכווצויות שיוצרות את הצורך הדחוף ללכת לשירותים מיד. עם חסימת האות, הצורך במתן שתן מצטמצם כך שגם אותן הליכות רבות ודחופות לשירותים פוחתות.

 

תרופות אדרנרגיות בטא-3 פועלות על ידי הרפיית השריר החלק שמקיף את שלפוחית ​​השתן, מה שמגדיל את יכולת השלפוחית ​​להחזיק יותר שתן, כלומר יש פחות טיולים לשירותים.

 

הוכח כי שני סוגי התרופות הללו מטפלים ביעילות בשלפוחית ​​רגיזה, אך יש אנשים שיכולים לחוות תופעות לוואי, כמו יובש בפה, ראייה מטושטשת או עצירות. חלק מהתרופות מקיימות אינטראקציה גם עם סוגים אחרים של תרופות, לכן הקפידו לספר לרופא כל מה שאתם לוקחים.

הזרקות בוטוקס לשלפוחית שתן רגיזה

זריקות בוטוקס הן גם אפשרות לטיפול בשלפוחית ​​רגיזה. הזרקת בוטוקס, או onabotulinumtoxinA, לשריר שלפוחית ​​השתן חוסמת את האות העצבי, וכך מפחיתה את הצורך הדחוף בהטלת שתן ואת מספר הפעמים הדרושות לריקון שלפוחית ​​השתן בכל יום. אחוז קטן מהאנשים שמשתמשים בבוטוקס מצאו את הצורך להשתמש בקטטר אם הם חווים אגירת שתן, וייתכן שיהיה צורך לבצע זריקות חוזרות.

 

אם אתם חיים עם תסמינים של שלפוחית ​​שתן רגיזה, כמו תדירות ודחיפות, שוחחו עם הרופא שלכם כדי לראות אם תרופות עשויות להיות אופציה עבורכם. הוא יכול גם להמליץ על טיטולים למבוגרים כדי להקל על המבוכה.