חמשת המיתוסים המובילים על טבעות אירוסין עם יהלומים

יהלומים הם, כידוע, לנצח. ואין אף קבוצה של אבנים או חפצים בכלל שיכולה להשיג מעמד אגדי כזה מבלי כמה שמועות שמסתובבות עליהם לאורך הדרך. כמובן, כמה אבנים נדירות (יהלום התקווה, למשל) אפילו מפתחות מעין סטטוס פולחני, עם לחישות קללות וסיפורי רוחות רפאים שמתקשרות אליהן, אך היהלום הממוצע לא מביא סוג זה של תשומת לב. 

 

עם זאת, ישנם כמה מיתוסים סביב טבעות אירוסין עם יהלומים, והנה רק כמה מהם עבורכם:

 

  1. הם לא ניתנים לשבירה. אתם עשויים לחשוב שרק בגלל שיהלומים הם החומר הקשה ביותר בכדור הארץ, הם לא יכולים להישבר. אם זה היה נכון, איך היינו מוציאים אותם ממכרות או חותכים מהם נתחים גדולים כדי ליצור אבנים קטנות יותר? זה לא כאילו שהם קופצים מהאדמה במרווחים של חצי קראט. אם באבן שלכם יש פגם, נקודת החולשה הזו עלולה לגרום לה להישבר תחת לחץ או השפעה חיצונית אחרת, לכן התייחסו תמיד לטבעת האירוסין שלכם בזהירות המתאימה.

 

  1. טבעת אירוסין עם יהלום צריכה לעלות בסביבות משכורת של שלושה חודשים. מד זה לרכישת טבעות אירוסין הוא שימושי, אך מיושן. רוב הנשים לא עוסקות בגודל האבן או במחירה, אלא בכוונה שמאחוריה. אז אל תחכו עם ההצעה החשובה רק בגלל שאתם מנסים לחסוך לטבעת יקרה יותר, מה שגם טבעת אירוסין יוקרתית היא לא בהכרח טבעת יקרה יותר (שימו לב).

 

  1. יהלומים שנוצרו במעבדה זהים לחלוטין לטבעיים. בעוד שאבנים שנוצרו במעבדה בהחלט דומות לאלה שמופיעות באופן טבעי, גמולוג או צורף מנוסה יכול להבחין בהבדל. בנוסף, הערך הוא כמחצית (או פחות) מאבן אמיתית, וההסמכה שלכם לא תפרט את היהלום כ"טבעי", מה שעלול להוביל לשאלות של אותנטיות בהמשך הדרך.

 

  1. אינכם זקוקים להערכה אם אתם קונים מחנות. אתם לא חייבים לקבל הערכה, אבל אתם בהחלט רוצים בכך (גם אם זה מגיע עם ניירות הסמכה) ויפה שעה אחת קודם. זה לא רק נותן לכם את ההזדמנות להחזיר את הסחורה אם יתברר שהיא לא מספקת, ההערכה נדרשת גם לצורך ביטוח הטבעת שלכם.

 

  1. קנייה מקוונת היא יקרה ומסוכנת לא פחות. לא נכון! ללא תקורה נוספת של חנות וצוות עובדים, קמעונאים מקוונים יכולים להציע לכם מחירים טובים בהרבה ובדרך כלל מבחר גדול יותר של אבנים ושיבוצים לבחירה. אם אתם קונים מסוחר מכובד, אין סיכון גדול יותר מאשר לקנות מחנות (אלא אם כן אתם כוללים את הסיכון שבלחסוך כסף רב). ברכישה מקוונת תוכלו למצוא את טבעת החלומות תוך דבקות בתקציב שלכם.